Ulga termomodernizacyjna na fotowoltaikę

Pytania i odpowiedzi

Czym jest ulga termomodernizacyjna?
 

Od 1 stycznia 2019 roku możemy skorzystać także z tzw. ulgi termomodernizacyjnej, która stanowi część rządowego planu wspierającego walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Dzięki uldze odliczymy od dochodu wszelkie wydatki, które ponieśliśmy na zmniejszenie zużycia energii cieplnej w naszym domu. W przypadku fotowoltaiki będzie to koszt zakupu instalacji jak również jej montażu. Bez względu na to według jakiej skali podatkowej się rozliczamy, poniesione przez nas nakłady możemy odliczyć od dochodu. Jeżeli w pierwszym roku podatkowym nie uda nam się odliczyć pełnej kwoty, wówczas pozostałą kwotę możemy rozliczać w kolejnych zeznaniach podatkowych, maksymalnie w ciągu 6 lat.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie?
 

Praktycznie każdy kto jest właścicielem bądź współwłaścicielem domu jednorodzinnego i dokonuje termomodernizacji budynku. Z odliczenia mogą skorzystać osoby fizyczne, które swoje dochody opodatkowują według jednolitej stawki podatku liniowego (19%), według skali podatkowej (17% lub 32%), lub w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Ile wynosi ulga termomodernizacyjna?

 

Dotacja ma formę ulgi, od podatku którą możemy sobie odliczyć od podatku dochodowego. Możliwość odliczenia nawet 53 000 zł poniesionych kosztów.

"Ulga termomodernizacyjna" do kiedy można odliczyć kwotę od podatku?
 

Kwota odliczenia, która nie znalazła pokrycia w dochodzie (przychodzie) podatnika za rok podatkowy, podlega odliczeniu w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

Jak wypełnić rozliczenie podatku o ulgę?
 

Przy zakupie instalacji w IQ Energy oferujemy pełną pomoc przy wypełnieniu PIT (ulga) nawet po założeniu instalacji.

Zadzwoń już teraz!  

Jeśli masz jakieś wątpliwości nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Zadzwoń teraz