Dotacja warszawska na fotowoltaikę

Pytania i odpowiedzi

Czym jest Dotacja Warszawska?
 

Mieszkańcy Warszawy, którzy zamierzają zmodernizować swoją kotłownię, mogą teraz skorzystać ze specjalnego dofinansowania. Wymiana starego pieca na ekologiczną instalację grzewczą pozwala ograniczyć emisję trujących substancji zanieczyszczających powietrze w stolicy. Program obejmuje:

  • montaż pompy ciepła,
  • przyłączenie nieruchomości do sieci ciepłowniczej,
  • instalację ogrzewania elektrycznego,
  • instalację pieca gazowego.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie?
 

Z dofinansowania skorzystać mogą: osoby indywidualne, firmy oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Klienci indywidualni w ramach tzw. ulgi termomodernizacyjnej, będą mogli dodatkowo skorzystać z odliczenia od podatku dochodowego pozostałej kwoty pomniejszonej o otrzymaną dotację z UM Warszawa. Można tym sposobem otrzymać zwrot w wysokości od 17% do nawet 32 % kosztu opłaconego wcześniej zestawu solarnego. W połączeniu z dotacją z UM Warszawa, dofinansowanie może wynieść około 50% nakładów finansowych związanych z instalacją fotowoltaiczną.

Jak wypełnić rozliczenie podatku o ulgę?
 

Przy zakupie instalacji w IQ Energy wypełnimy wniosek oraz wszelkie formalności za Ciebie.

Czy Dotacja Warszawska łączy się z fotowoltaiką?
 

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wspiera mieszkańców także w pozostałych sektorach Odnawialnych Źródeł Energii. Mogą oni ubiegać się o dotację przeznaczoną na:

  • wykonanie lub modernizację systemu ogrzewania centralnego oraz instalacji ciepłej wody użytkowej,
  • kolektory słoneczne, turbiny wiatrowe lub instalacje fotowoltaiczne pod warunkiem, że są kompatybilne z nowo założonym, ekologicznych źródłem ogrzewania.

Ile wynosi dofinansowanie z programu Dotacja Warszawska?
 

Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z “Dotacji warszawskiej” do końca 2021 roku, mają szansę uzyskać dofinansowanie nawet 90 procent wysokości poniesionych kosztów wymiany. Co więcej, jeśli podejmą decyzję o wymianie starego pieca, mogą otrzymać dopłatę do instalacji fotowoltaicznej w kwocie do maksymalnie 15 000 złotych. Wysokość dotacji zależy od mocy zainstalowanego systemu – wynosi 1 500 zł na każdy kW mocy.

WAŻNE:

 

Dotacja z Urzędu Miasta Warszawa nie łączy się z programem dotacyjnym “Mój Prąd”.

Zadzwoń już teraz!  

Jeśli masz jakieś wątpliwości nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Zadzwoń teraz